W kategorii:

DIY: Kartka wielkanocna

Witam. W końcu wolne popołudnie. Zero nauki, zero obowiązków. Nareszcie mogłam zrobić kartkę do rozdania organizowanego na mojej stronie na fb. Przypominam, że dzisiaj wieczorem ogłoszone będą wyniki. 
Jak zacząć?
Wystarczy przygotować sobie wszystkie materiały, jakie znajdziecie w domu. Wstążki, naklejki, tasiemki, mulina, filc.. Wszystko co macie pod ręką! I do dzieła. Oto moja skromna kolekcja.

Jajko
Postanowiłam, że w centrum kartki będzie jajko z białego filcu, które ma pełnić dość ciekawą funkcję. W środku ukryty został mały kurczaczek. Poniżej lista kroków potrzebnych do jego wykonania.
  1. Należy wyciąć jajko o wielkości wybranej przez siebie. Przecięcia po środku według uznania.
  2. Wybieramy kolor nitki, którą obszyjemy jajko. Mój wybór padł na kolor żółty, żeby kontrastował z bielą kartki. 
  3. Teraz czas na obszycie brzegów jajka. Uważajcie na palce :)
  4. Doszywamy guziczek. Do czego będzie potrzebny? Zobaczycie w późniejszych krokach. 
  5. Teraz obszywamy drugą część i doszywamy tasiemkę z prawej strony. Łączymy obie części jajka zszywając je po lewej stronie.
  6. Przyklejamy jajko do kartki (tylko dolną część, górna ma być ruchoma). W środku jajka możemy umieścić wszystko. W moim jajku znalazł się kurczaczek.
  7. Na koniec, na kartce umieszczamy coś, co wypełni panującą na niej biel. Cenię minimalizm, toteż znalazła się tu tylko pomarańczowa wstążka i trzy słodkie kurczaczki.

A oto efekt końcowy
W planach jeszcze 2 DIY. Jeden post dotyczył będzie kolejnej kartki,a  drugi maskotki wielkanocnej, która powędruje do najaktywniejszej osoby na stronie. [KLIK]
Trzymajcie się ciepło

Zajrzyj też tutaj

2 komentarze: