W kategorii:

Dzień Matki ♥

Witam. 
Za niedługo wszystkie mamy będą obchodziły swój dzień. Jakie jest wasze podejście do tego święta? Macie w planach jakoś to uczcić? 
Niech 26.05 będzie wyjątkowy!


Mamo, Kocham Cię!

Kiedy ostatnio wasza mama usłyszała od was te słowa? Jak często je wypowiadacie? Przyznaję, że w moim przypadku zdarza się to zbyt rzadko. Staram się to zmienić, jednak jest to trudne. Dlaczego?
Moja mama ma inne podejście do świata niż ja. Ma też inny charakter, dlatego też czasem trudno nam się zgodzić. Wtedy powstają niepotrzebne kłótnie, czy nieporozumienia, których można było prosto uniknąć.
Każdy ma jedną mamę. Powinna być ona najważniejszą kobietą w naszym życiu. Kimś, do kogo zwracamy się o pomoc, kogo prosimy o radę. W jej ramionach powinniśmy odnajdować spokój i bezpieczeństwo. 
Ile razy w dzieciństwie, kiedy coś się stało, wystarczył jeden jej pocałunek, żeby wszystko wróciło do normy? Cały ból znikał i często od razu pojawiał się uśmiech. 


Czy potrafisz powiedzieć "Dziękuję"?

To słowo też zbyt często nie przechodzi nam przez gardło, prawda? Zwłaszcza w gronie osób, do których ten blog trafia. Zwykle są to osoby w gimnazjum, szkole średniej, czy też w podstawówce. Właśnie wtedy człowiek najbardziej chce być "dorosłym". 
Myślą przewodnią staje się "Poradzę sobie sam/a", czy też "Rodzice się nie znają". Trzeba tylko pamiętać, że oni też kiedyś byli w naszym wieku. Być może nasze mamy borykały się z tymi samymi problemami, co my teraz. 
Miejmy dla nich szacunek choćby ze względu na to, co im zawdzięczamy. Noszenie dziecka w sobie przez 9 miesięcy. Budzenie się w nocy, żeby uspokoić płacz. Czytanie bajek, wspólna zabawa, spacery. To wszystko z całą pewnością wymagało wiele siły i energii. 
Mimo, że czasem wydaje nam się, że "wiemy coś lepiej".. Starajmy się jej wysłuchać. Być może dzięki temu unikniemy kłopotów, albo po prostu sprawimy, że nasze życie będzie łatwiejsze. Rodzice uczą nas żyć, wychowują nas i zapewniają bezpieczeństwo. Bądźmy im wdzięczni. Cieszmy się nimi, póki są z nami. 

Co mogę zrobić?

Żeby uczcić dzień 26 maja nie trzeba hucznej imprezy, wielkiego bukietu kwiatów, czy wycieczki na Hawaje. Wystarczy ręcznie robiona kartka, mały bukiecik, czy też pudełko ulubionych czekoladek. Ważne, żeby było dane od serca. 
I najważniejsze.. Postarajcie się tego dnia pomóc swojej mamie. Zero kłótni, zero nieprzyjemnych słów, zero nieporozumień. Niech atmosfera w waszym domu będzie przyjemna. Postarajcie się wyręczyć swoją mamę w obowiązkach domowych. To z całą pewnością wystarczy, żeby zapamiętała ten dzień. 
Jeśli się uda, co stoi na przeszkodzie, żeby każdy dzień był taki? :)
Poświęćmy swój czas 26 maja swojej mamie. Niech na jej twarzy zagości uśmiech! 
Ps: Ten post tylko w małej części pokazuje, co zawdzięczamy rodzicom. Chciałabym napisać więcej, ale zwyczajnie brakuje mi słów. Być może powstanie jeszcze jakiś post na ten temat, ale nawet 10 takich postów nie opisze tego, jak ważnymi osobami są w naszym życiu. Niestety niektóre rzeczy rozumie się dopiero z wiekiem.
Trzymajcie się ciepło. 

Zajrzyj też tutaj

4 komentarze:

 1. Masz wiele racji, matki zasługują na szacunek jak nikt inny!

  beneaththeblanket.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele im zawdzięczamy :)
   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Bardzo mądry post :) mimo tego, że mamy czasem potrafią ostro nas zdenerwować, mają od nas inne zdanie i czasami nas nie rozumieją - powinniśmy je kochać takimi, jakie są ♥

  Pozdrawiam ciepło ~ Dagmara ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Każdy ma wady, każdy jest inny, ale właśnie to jest piękne. A mamy bezinteresownie dają nam wszystko, co tylko mogą dać. ^.^
   Również pozdrawiam ♥

   Usuń