W kategorii: Dzień Ojca

Prezent na Dzień Ojca


Zbliża się Dzień Ojca. Na wielu blogach pojawiły się posty z propozycjami prezentów na ten szczególny dzień. Półki w sklepach uginają się pod ciężarem kubków z uroczymi napisami.
A jaki będzie Wasz wybór w tym roku?
Ulubione perfumy, kolejna para skarpetek, czy może nowy krawat..

Zatrzymaj się na chwilę. Usiądź i pomyśl o tych, którzy w najbliższy piątek nie mogą wyjść ze swoim tatą na spacer. O tych, którzy patrząc na rzeczy tego, którego nie ma wśród nich, oddaliby wiele, by spędzić chociaż jeden dzień z własnym ojcem.

Teraz weź telefon i zadzwoń. Porozmawiaj ze swoim tatą.
Być może nie jest aniołem. Być może nie poświęcał Ci tyle czasu, ile byś chciał. Być może masz mu wiele do zarzucenia. Pamiętaj tylko, że tak, jak i Ty - Twój ojciec jest tylko człowiekiem. I jak każdy człowiek popełnia błędy. Może warto z nim porozmawiać i zapytać, dlaczego jest tak, a nie inaczej?

Patrząc wstecz - we wspomnieniach z dzieciństwa widzę swojego tatę, który czytał bajki lepiej, niż ktokolwiek inny (potrafił być czerwonym kapturkiem i wilkiem jednocześnie!), śpiewał ze mną pierwsze piosenki, lepił ze mną bałwana, kiedy spadł pierwszy śnieg i opowiadał wymyślone historie zapierające dech w piersiach, w które zawsze wierzyłam (zresztą nadal zdarza mi się wierzyć..).
Mimo, że czasem popełnia błędy, jak każdy z nas.. Jest moim autorytetem i chcę spędzić ten dzień w sposób szczególny.

Niezależnie od tego, jaka relacja łączy Cię z Twoim tatą - zaproś go na kawę, mecz, zwyczajny spacer. Zróbcie tego dnia coś razem. Bo przecież.. Wspomnienia są o wiele cenniejsze niż jakikolwiek prezent. Prawda?
Niezależnie od tego, jaka relacja łączy Cię z Twoim tatą, 23 czerwca porozmawiaj z nim chociaż przez chwilę.

Ps. Własnoręcznie zrobiony upominek i czas poświęcony drugiej osobie cieszy o wiele bardziej niż jakakolwiek kwota wydana na najpiękniejszy prezent świata.

Zajrzyj też tutaj

1 komentarze: