W kategorii:

Niedzielny chillout

Dobra książka na zakończenie dnia? Czemu nie! Jeszcze tylko dobra herbatka w ulubionym kubku i ciepły kocyk. Idealny sposób na spędzenie zimowych, ciemnych i zimnych wieczorów. Dzisiaj zabieram się za czytanie książki pt. "Wizje w mroku". 
Kiedy czytamy, możemy przenieść się do nowego, nieodkrytego jeszcze świata. Będzie on taki, jak go sobie wyobrazimy. Tak mam w przypadku tej książki. Za każdym  razem gdy po nią sięgam znajduję się gdzieś daleko i uczestniczę w przygodach, jakie przeżywają główni bohaterowie. Jest to całkiem dobry sposób, by wyrwać się z sideł codzienności i urozmaicić nieco nudny dzień. 
Książka jest autorstwa L. J. Smith. Opowiada o grupie przyjaciół posiadających nadprzyrodzone zdolności. Nie są to czarodzieje, posiadający różdżki i rzucający zaklęcia, lecz przeciętni nastolatkowie, którzy mogą przy pomocy swoich mocy uczynić coś dobrego. Zachęcam do lektury, ponieważ u mnie owa książka wywołała różne skrajne wręcz emocje. 
Cytat na dzisiaj:
"Dziwne, że człowiek bardziej docenia świat, gdy mu się wydaje, że niedługo może go opuścić."
Zwykle ludzie nie doceniają tego co mają. Dopiero, gdy mogą to stracić, uświadamiają sobie jak bardzo im na tym zależy. Mowa tu nie o przedmiotach, czy rzeczach, a drugim człowieku.  
Przykładowo rodzice. Doceniamy ich wysiłek i pracę włożoną w nasze wychowanie dopiero kiedy już z nimi nie mieszkamy, czy po prostu ich nie ma. Sama nie zawsze zachowuję się wobec moich rodziców fair, jednak staram się pokazywać im, że szanuję ich pracę, jak również ich samych. Zwykle kiedy jesteśmy dobrzy dla innych, dostajemy od nich to samo. Więc gdy uważacie, że wasi rodzice są niesprawiedliwi.. Pomyślcie czasem, czy to wy jesteście sprawiedliwi wobec nich :)

Do zobaczenia wkrótce ♥ 

Zajrzyj też tutaj

2 komentarze:

 1. W jeden dzień przeczytałam wszystkie twoje posty, bo dopiero dzisiaj odkryłam tego bloga. Ale na pewno będę odwiedzać, bo jest super. Jesteś przemiłą, ciepłą osobą <3 To co piszesz jest piękne :)
  Powodzenia życzę i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jejku.. Takie słowa to na prawdę mega motywacja.
   Strasznie się cieszę, że komuś podoba się to co robię ♥
   Dziękuję i również pozdrawiam :)

   Usuń