W kategorii:

Kolory

Jak wam mija dzień? Mój wyjątkowo wyczerpujący. W drodze do domu czerwona kokarda podsunęła mi pomysł na ten post. Kolory. Zapewne każdy z nas ma jakiś swój ulubiony kolor. Taki, w którym czuje się dobrze jeśli chodzi o ubrania, kosmetyki, czy wystrój wnętrza. Mój pokój remontowany był niedawno. Jest zielony. Mimo, że nie jest to mój ulubiony kolor, to kocham wiosnę i patrząc na ściany wracam do tej pięknej pory roku. Wracając do tematu. Czy nasze ulubione kolory coś o nas "mówią" ? Na pewno dzięki temu, że nasze żyły przyjmują inny odcień zieleni lub niebieskiego możemy stwierdzić, czy mamy zimny, czy ciepły typ urody. 
Czego możemy dowiedzieć się jeszcze? 
Podobno kolor tęczówki w naszych oczach zdradza pewne cechy właściciela.

Oczy niebieskie
Osoba posiadająca niebieski kolor tęczówki jest wytrwała, sentymentalna, niezdecydowana. Często się denerwuje. Jest uczuciowa, empatyczna, ale również leniwa. Bardzo łatwo ulega emocjom.
Oczy brązowe lub piwne
Osoba posiadająca jeden z wyżej wymienionych kolorów tęczówki jest wybitną indywidualnością, przebojowym przywódcą. Jest radosną i opanowaną osobą. Ma przekorną naturę i gorące serce. Potrafi łatwo się wyciszyć i szybko odreagowuje zmęczenie.
Oczy zielone 
Osoba posiadająca zielony kolor tęczówki jest wierna, nieustępliwa i ciekawa życia. Jest trzeźwo myślącym człowiekiem, ale nie brakuje jej wyobraźni. Lubi szaleństwa. Ma silną wolę, budzi szacunek i kocha naturę.
Oczy szare
Osoba posiadająca wyżej wymieniony kolor tęczówki jest samotnikiem i pracusiem. Jest kochliwym, wymagającym wobec siebie i ludzi człowiekiem. Jest wulkanem emocji. Lubi ruch i nudzi ją rutyna.

Sprawdzają się u was te cechy? Szczerze mówiąc większość z tych, jakie opisuje mój kolor oczu (niebieski) pasuje do mojej osoby, więc może coś w tym jest..?
A co z kolorem, który lubimy najbardziej? Czy wybraliśmy go bez powodu? Który z kolorów najbardziej wam się podoba?


Preferowanie białego koloru może wskazywać na dążenie do perfekcji, próbę odzyskania utraconej młodości i świeżości, czy symbolizować dążenie do prostoty, spokoju.
Kolor ten jest często wybierany przez osoby energiczne, żywiołowe, radosne (lub osoby, które chciałby takie być). Osoby preferujące ten kolor często są niespokojne, trudno znoszą monotonię. Bywają agresywne i egoistyczne.
Ten kolor często preferują osoby delikatne, o łagodnym usposobieniu. Kobiety preferujące różowy mają tendencję do matkowania. Często w relacjach z innymi poszukują poczucia bezpieczeństwa, zaspokojenia potrzeby miłości. 
Wybierają go osoby towarzyskie, lubiące przyjemność, zabawę. Osoby preferujące kolor pomarańczowy bywają kapryśne, chwiejne emocjonalnie, na ogół jednak są życzliwe i dobroduszne.
Najczęściej charakteryzuje osoby silne psychicznie, ceniące w życiu wolność myśli i działania, możliwość samorealizacji. Wybierają go ludzie umiejący cieszyć się życiem, o dużych możliwościach intelektualnych. Osoby lubiące żółty mogą mieć czasem problem z braniem odpowiedzialności za własne decyzje.
To kolor lubiany przez osoby szczere, towarzyskie, a zarazem ceniące sobie spokój. Osoby te są stałe w uczuciach, lojalne i wierne. 
Preferują go indywidualiści, dowcipni i wrażliwi, z silnym pragnieniem wyjątkowości i wyróżniania się, jednostki często o artystycznym usposobieniu. Osoby lubiące fiolet mogą mieć tendencje do izolowania się, bywają sarkastyczne.
Kolor lubiany przez osoby cierpliwe, wytrwałe, sumienne. Kolor realistów. Osoby lubiące brąz cenią w życiu wygodę. W stosunku do innych są ciepłe i uczuciowe, bywają jednak uparte i mało elastyczne. Preferowanie brązu może wskazywać również na brak pewności siebie.
Kolor ten wybierają osoby ostrożne, nastawione kompromisowo, ceniące sobie spokój. Preferowanie szarości może świadczyć o przyjmowaniu biernej i wycofanej postawy w życiu. Wybór szarości może wskazywać również na wysokie kompetencje i profesjonalizm, zarazem jednak wybierają go osoby bojące się podejmowania trudnych wyzwań.
Osoby lubiące kolor czarny są zdyscyplinowane, niezależne, obdarzone silną wolą i własnymi przekonaniami. Często wykorzystują czerń jako barwę, która chroni przed światem zewnętrznym. Czarny może też wskazywać na stany depresyjne.
Osoby preferujące ten kolor są twórcze, mają bogatą wyobraźnię, kochają literaturę, muzykę, sztukę. Często są przenikliwe i praktyczne, to także umysły analityczne.
Osoby preferujące granat zwykle zdolne są do wyrażania i przeżywania silnych uczuć. Cechuje je odpowiedzialność, są samodzielne i niezależne. Ten kolor może oznaczać potrzebę kontrolowania otoczenia.
Na koniec kolorowe inspiracje znalezione w internecie. :)
I oczywiście miniaturka dotycząca challengu. 
Trzymajcie się cieplutko

Zajrzyj też tutaj

15 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy post :) W moim przypadku znaczenie koloru oczu i ulubionego koloru sprawdziło się :) Zapraszam http://moimzdaaniem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc może coś w tym jest..
   Pozdrawiam ^.^

   Usuń
 2. Bardzo ciekawy post :)

  modowy-zawrot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. U niektórych to się sprawdza : ) . Czekam na kolejny post .
  + Obserwujemy ? , daj znać u mnie : lublins.blogspot.com . Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. ja mam ciemne brązowe, opis idealnie do mnie pasuje :D
  zapraszam ♥
  madeline-girl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ma niebieskie i także pasuje <3

  Zapraszam do siebie :
  http://anioly-jednak-istnieja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny post :) co do tych niebieskich oczu to w pełni się zgadzam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuję się zaszczycona posiadając niebieskie oczy! :)

  http://sapphireblog1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po przeczytaniu o czym świadczą, ja także :D

   Usuń
 8. ja mam niebieskie oczy ;) fajny post ;)
  Poklikasz u mnie w poście? bardzo mi zależy :)
  Obserwuje i zapraszam :)
  http://jtere.blogspot.com/2015/02/romwe.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ^_^
   Poklikane i także obserwuję :)

   Usuń